One Light Clutch

Clake One Light Clutch je inovativní australský výrobek, který může snížit sílu potřebnou ke stisknutí spojkové páčky až o 75%, aniž by bylo nutné použít „přepákování“. Umožňuje snadné ovládání páčky spojky jedním prstem za účelem pevnějšího držení řídítek a lepší kontroly nad motocyklem v náročném terénu. Většina zkušených jezdců používá pouze jeden prst k ovládání spojky právě z důvodu lepšího a pevnějšího držení řídítek, ale u mnoha jezdců to vede k tvrdnutí svalů předloktí a únavě jezdce.

Clake One Light Clutch využívá systém vyvažování síly, který uchovává energii vzniklou při uvolnění páčky. Tato energie je následně využita k vyvážení síly potřebné ke stisknutí páčky. Nepoužívá tzv. přepákování, jako některé spojky „easy pull“. Obvyklou nevýhodou spojek s přepákováním je nutnost stisknutí páčky až k řídítku, aby byla spojka zcela vystavena. Se spojkou One Light Clutch bude pohyb potřebný k odpojení spojky stejný, jako u vaší stávající spojky. Ve srovnání s ní však budete potřebovat pouze 25% síly k jejímu stisknutí.

Některým jezdců může připadat, že systém Clake One Light Clutch usnadňuje mačkání spojkové páčky až příliš. Proto je systém nastavitelný. Můžete tak docílit pro vás nejpřijatelnějšího odporu na páčce. Také vlastní páčka je snadno nastavitelná, aby její vzdálenost od řídítka odpovídala velikosti vaší ruky. A to velmi jednoduše – povolením jednoho šroubu. Páčka Clake One Light Clutch je ergonomicky navržena tak, aby umožňovala ovládání jedním prstem. Páčku je tedy v případě potřeby možné přitáhnout až k řídítku, aniž byste si s ní přimáčkli zbývající prsty.

Páčka má střední část vyrobenou z vysoce kvalitního pružného kompozitu s vrstveným vláknem. Díky tomu se při běžném používání neprohýbá. Může se však ohnout až o 45 stupňů nahoru nebo dolů, aniž by se poškodila. Nejenže je to díky tomu pravděpodobně nejodolnější páčka na světě, ale předchází tím také poškození šlach jezdce, pokud přepadne dopředu přes řídítka.

Clake One Light Clutch se vyznačuje velmi přesným polohováním pístu, což zamezuje nutnosti pohybu páčky ve zbytečně velkém rozsahu. Celý systém je vyráběn přímo naší společností, abychom zachovali nejpřísnější kontrolu jakosti. Na našich CNC obráběcích strojích zpracováváme polotovary z vysoce kvalitních slitin hliníku série 6000 a 7000.

Systém One Light Clutch může být instalován i na motocykly se spojkou ovládanou lankem díky naší hydraulické konverzní sadě.


Instruktážní video k instalaci One Light Clutch


Výhody při jízdě

  • Lepší ovládání spojky při pokročilých technikách jízdy a v těžkém terénu.
  • Menší namáhání paží zabraňuje tvrdnutí svalů, křečím a celkové únavě jezdce.
  • Méně časté „chcípání“ motoru díky lepšímu ovládání spojky.
  • Ovládání spojky jedním prstem umožňuje pevnější úchop řídítek.
  • Možnost nastavení podle velikosti rukou.
  • Ideální pro jezdce s artritidou, bolestmi kloubů a syndromem karpálního tunelu.
  • Páčka je velmi odolná (je téměř nemožné ji zlomit).

Návody k instalaci

Ikona

Pokyny k instalaci ONE LIGHT CLUTCH

Často kladené otázky

Jak dlouho mi bude trvat, než si zvyknu na novou spojku?

Většina jezdců si na lehčí ovládání spojky zvykne během několika minut. V případě potřeby může být systém ze začátku nastaven na větší sílu a jak si jezdec bude na Clake One Light Clutch zvykat, může si postupně sílu snižovat.

Musím páčku ovládat pouze jedním prstem?

Clake One Light Clutch je určena pro ovládání jedním prstem. Ale pokud jezdec používá dva prsty, může se páčka na řídítku posunout tak, aby mu to vyhovovalo. Ovládání páčky jedním prstem je však ideální způsob, jak mít motocykl maximálně pod kontrolou. Naše výrobky navrhujeme a vyrábíme tak, abychom dosažení úplné kontroly nad motocyklem maximálně usnadnili.

Je Clake One Light Clutch snadno poškoditelná?

Není, ale přesto doporučujeme použít chrániče páček. Jedná se o velmi kompaktní zařízení, které se snadno vejde do většiny existujících chráničů. Naše páčka je pravděpodobně ta nejodolnější na světě a všechny vnitřní prvky Clake One Light Clutch jsou navrženy tak, aby odolávaly opotřebení nebo poškození kvůli prachu a blátu.

Mohu Clake One Light Clutch přemontovat na jiný motocykl?

Ano. Jen při montáži na motocykl s lankem ovládanou spojkou budete potřebovat naší hydraulickou konverzní sadu. Při přenesení One Light Clutch na jiný motocykl je důležité věnovat velkou pozornost typu použité brzdové kapaliny. Pro více podrobností nás kontaktujte.

Mám malé ruce, bude mi Clake One Light Clutch vyhovovat?

Ano, poloha páčky je snadno nastavitelná. A vzhledem k tomu, že nepoužívá žádný pákový mechanismus, můžete mít páčku nastavenou poměrně blízko řídítek.

Je obtížné spojku One Light Clutch na motocykl namontovat?

Potřebujete jen základní znalost, jak odvzdušnit spojkový systém. Zevrubné instalační video je k dispozici zde na našich webových stránkách. Je zapotřebí pouze větší trpělivosti při odvzdušňování, které se nevyplatí uspěchat.

Není Clake One Light Clutch příliš drahý ve srovnání s jinými odlehčujícími systémy?

Všechny ostatní odlehčující „easy pull“ páčky fungují na principu tzv. přepákování. Tyto typy páček snižují množství potřebné síly tím, že působíte na delší páku. Často je nutné páčku přitáhnout až k řídítku, aby spojka plně vystavila. Takže potřebná síla je sice snížena, ale musíte páčku mačkat po delší dráze. Páčka také často naráží na ostatní prsty, pokud chcete spojku zcela vystavit.
Clake One Light Clutch žádný takový problém nemá. Pokud si pořídíte jiný motocykl, můžete na něj One Light Clutch přemontovat. Není tedy nutné kupovat pokaždé nový One Light Clutch. Prostředky vynaložené za tento systém bychom měli považovat za dlouhodobou investici.

Nemůžu se rozhodnout, který výrobek Clake by mi nejlépe vyhovoval. Můžete mi poradit?

Podívejte se na našich stránkách do sekce „Který typ Clake?“, kde naleznete stručný přehled a popis každého výrobku Clake. Konstruktér všech produktů naší společnosti – Owen Hutchison – zde přidal také svůj osobní názor a doporučení nejvhodnějšího typu Clake pro konkrétní styl jízdy a určitý terén. Můžete také kliknout na tabulku porovnávající všechny technické podrobnosti každého výrobku Clake. Doufáme, že Vám tyto informace pomohou při výběru nejvhodnějšího výrobku.